Dla kogo jest gra BYSTRE OKO?

Zasady są bardzo proste - zatem najmłodsi doskonale sobie poradzą. Karty i obrazki są duże - więc seniorzy nie będą mogli się wykręcić od wspólnego grania. Czas rozgrywki wyjątkowo krótki – spokojnie zagracie zanim usmaży się karp.

Na czym polega gra BYSTRE OKO?

Na znalezieniu dwóch takich samych, świątecznych symboli na kartach. Kart jest 13, na każdej znajdują się 4 symbole. Symboli jest 13: choinka, jemioła, gwiazdka na choinkę, pierniczek/ ciastko, płatek śniegu, fejerwerk, kartka z kalendarza, lizak, dzwoneczek, bałwan, prezent, bombka, czapka św. Mikołaja. Symbole są tak ułożone, że ZAWSZE znajdziesz jeden wspólny symbol pomiędzy dwoma różnymi kartami.

Jak przygotować grę?

Wydrukuj otrzymanego od nas emaila (7 kartek - najlepiej w kolorze), wytnij z nich 13 kart.

Jak grać?

Rozdaj zakryte karty wszystkim grającym (2-3 osoby), ostatnią kartę połóż na środku pomiędzy grającymi (tę kartę połóż świątecznymi symbolami „do góry”). Na ustalony znak/sygnał – gracze odwracają stos swoich kart, tak aby widzieć swoje świąteczne symbole. Osoba, która pierwsza znajdzie wspólny symbol na swojej karcie i karcie leżącej na środku – mówi nazwę symbolu oraz kładzie swoją kartę na środku (przykrywając dotychczasową kartę). Gra toczy się dalej. Na środku leży wtedy już nowa karta. Ponownie osoba, która znajdzie wspólny obrazek na swojej i środkowej karcie – mówi nazwę obrazka i kładzie swoją kartę na środek. I tak gracie, aż komuś skończą się karty – ta osoba wygrywa bo ma BYSTRE OKO.

Co dalej?

Grę otrzymujecie za darmo, ale jeśli Wam się spodobała – możecie przekazać nam darowiznę na konto bankowe: 09 1750 0012 0000 0000 3804 4214. Kwota zależy od Was. Wszystkie pozyskane środki przekażemy na dalszą działalność statutową.

Chcesz otrzymać grę?

Zapisz się na nasz newsletter (na dole strony), a grę otrzymasz od razu na swoją skrzynkę email!